Krožna vožnja z vlakcem Urbanom

Dodaj v MyVisit Dodajam v My Visit

Popeljite se z edinstvenim in okolju prijaznim vlakcem Urbanom po atraktivni krožni poti okoli Ljubljane, ki vas bo popeljala do vseh glavnih turističnih znamenitosti.

Z električnim vlakcem Urbanom se popeljite po privlačni turistični krožni poti, ki povezuje glavne mestne znamenitosti od Mestne hiše do Ljubljanskega gradu, Špico z izhodiščem za Botanični vrt, Trnovski pristan, Plečnikovo hišo v Krakovem, rimski zid, Križanke, Slovensko cesto, Kongresni trg, Parlament in Prešernovo cesto. Potniki bodo lahko izstopili pri Operi za ogled Moderne in Narodne galerije ali se po Cankarjevi cesti zapeljali do Slovenske ceste in postajališča Ajdovščina ter nato po Dalmatinovi ulici in Miklošičevi cesti čez Prešernov trg nadaljevali do končne postaje pri Mestni hiši.

Na zabavno, poučno in okolju prijazno doživetje z Urbanom se domači in tuji obiskovalci mesta in osebe z oviranostmi, za katere je vozilo ustrezno prilagojeno. Vagoni so v zimskem času zaprti in ogrevani, poleti pa se okna vagonov odprejo. Glavne mestne znamenitosti vam predstavi avdio vodnik.

Urnik

  • od 1. januar do 31. marec in od 1. oktober do 30. november: vsak dan ob 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30
  • od 1. april do 30. september in od 1. do 31. december: vsak dan ob 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30, 20.00

Trajanje

1 ura 15 min

Izhodišče

Mestna hiša/Stritarjeva ulica

Jezik

Avdio vodnik v slovenskem, angleškem, nemškem, italijanskem, hrvaškem, francoskem, španskem, ruskem, portugalskem in kitajskem jeziku.

Cena

  • odrasli 8,00 €
  • mladina od 12. do 18. let 6,00 €
  • študenti 6,00 €

* Družinske vozovnice:

  • odrasli (družina) 6,00 €
  • otroci do 3. let (družina) 0,00 €
  • otroci od 3. do 12. leta starosti (družina) 3,00 €
  • mladina (družina) 5,00 €
  • študenti (družina) 5,00 €

* Družino lahko sestavljata največ dve odrasli osebi v kombinaciji z otroškimi, mladinskimi in študentskimi vozovnicami.

Vozovnica velja cel dan, potnik lahko izstopi in vstopi z isto vozovnico, po urniku vožnje.

Osebe z oviranostmi in njihovi spremljevalci so (razen v primeru vodenih ogledov) upravičene do brezplačnih vozovnic.

Postajališča in vozni red

Krozna pot Urban

Mestna hiša 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30, 20.00
Ljubljanski grad 9.50, 11.20, 12.50, 14.20, 15.50, 17.20, 18.50, 20.20
Špica-Botanični vrt 10.10, 11.40, 13.10, 14.40, 16.10, 17.40, 19.10, 20.40 
Trnovski pristan 10.15, 11.45, 13.15, 14.45, 16.15, 17.45, 19.15, 20.45
Plečnikova hiša 10.18, 11.48, 13.18, 14.48, 16.18, 17.48, 19.18, 20.48
Križanke 10.28, 11.58, 13.28, 14.58, 16.28, 17.58, 19.28, 20.58
Kongresni trg 10.31, 12.01, 13.31, 15.01, 16.31, 18.01, 19.31, 21.01
Parlament 10.33, 12.03, 13.33, 15.03, 16.33, 18.03, 19.33, 21.03
Opera 10.35, 12.05, 13.35, 15.05, 16.35, 18.05, 19.35, 21.05
Ajdovščina 10.38, 12.08, 13.38, 15.08, 16.38, 18.08, 19.38, 21.08
Mestna hiša (prihod) 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30, 20.00, 21.30

Rezervacija

Za rezervacijo izpolnite spodnji obrazec. V roku 24 ur bomo preverili ali je v izbranem terminu na voljo dovolj prostih mest in dokončno potrdili vašo rezervacijo. Sredstva za nakup storitve bodo rezervirana na vaši kreditni kartici. V primeru preklica rezervacije bomo poskrbeli za sprostitev rezerviranih sredstev nazaj na račun vaše kreditne kartice. Z izpolnitvijo obrazca potrjujete, da ste seznanjeni in se strinjate s pogoji uporabe in politiko varovanja podatkov.

Izvajalec ogleda / izleta

LPP

Ljubljana Card

Krožna vožnja z vlakcem Urbanom

Za imetnike Turistične kartice je krožna vožnja brezplačna.

Online nakup