Krožna vožnja z vlakcem Urbanom

Dodajam v My Visit Dodaj v MyVisit

Popeljite se z edinstvenim in okolju prijaznim vlakcem Urbanom po atraktivni krožni poti okoli Ljubljane, ki vas bo popeljala do vseh glavnih turističnih znamenitosti.

Z električnim vlakcem Urbanom se popeljite po privlačni turistični krožni poti, ki povezuje glavne mestne znamenitosti od Mestne hiše do Ljubljanskega gradu, Špico z izhodiščem za Botanični vrt, Trnovski pristan, Plečnikovo hišo v Krakovem, rimski zid, Križanke, Slovensko cesto, Kongresni trg, Parlament in Prešernovo cesto. Potniki bodo lahko izstopili pri Operi za ogled Moderne in Narodne galerije ali se po Cankarjevi cesti zapeljali do Slovenske ceste in postajališča Ajdovščina ter nato po Dalmatinovi ulici in Miklošičevi cesti čez Prešernov trg nadaljevali do končne postaje pri Mestni hiši.

Na zabavno, poučno in okolju prijazno doživetje z Urbanom se lahko zapeljejo domači in tuji obiskovalci mesta in osebe z oviranostmi, za katere je vozilo ustrezno prilagojeno. Vagoni so v zimskem času zaprti in ogrevani, poleti pa se okna vagonov odprejo. Glavne mestne znamenitosti vam predstavi avdio vodnik.

Prosto mesto na vlakcu je potnikom zagotovljeno le na začetni vstopni postaji.

Urnik

  • od 7. januar do 31. marec in od 1. oktober do 30. november: vsak dan ob 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30
  • od 1. april do 30. september vsak dan ob 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30 in 20.00
  • od 1. december do 6. januar: vsak dan ob 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00

Trajanje

1 ura 15 min

Izhodišče

Mestna hiša/Stritarjeva ulica

Jezik

Avdio vodnik v slovenskem, angleškem, nemškem, italijanskem, hrvaškem, francoskem, španskem, ruskem, portugalskem in kitajskem jeziku.

Cena

  • odrasli 8,00 €
  • otroci od 3 do 12 let 4,00 €
  • mladina od 13. do 18. let 6,00 €
  • študenti 6,00 €
  • skupina od 15 do 28 ljudi 6,00 €
  • osebe z oviranostmi 6,00 €
  • osebe z oviranostmi (skupina od 15 do 28 ljudi) 5,00 €

* Družinske vozovnice:

  • odrasli (družina) 6,00 €
  • otroci do 3. let (družina) 0,00 €
  • otroci od 3. do 12. leta starosti (družina) 3,00 €
  • mladina od 13. do 18 let (družina) 5,00 €
  • študenti (družina) 5,00 €

* Družino lahko sestavljata največ dve odrasli osebi v kombinaciji z otroškimi, mladinskimi in študentskimi vozovnicami.

Vozovnica velja cel dan, potnik lahko izstopi in vstopi z isto vozovnico, po urniku vožnje.

Opomba

  • Spremljevalec osebe z oviranostjo, plača ceno vozovnice po ceniku za odraslo osebo (8,00 eur).
  • Za privatne vožnje kontaktirajte Simono Flego
  • Za krožno vožnjo z vlakcem Urbanom lahko kupite darilne bone v Turističnem informacijskem centru (TIC), Adamič-Lundrovo nabrežje 2. 

Postajališča in vozni red

Krozna pot Urban

Mestna hiša 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00*, 18.30*, 20.00*
Ljubljanski grad 9.50, 11.20, 12.50, 14.20, 15.50, 17.20*, 18.50*, 20.20*
Špica-Botanični vrt 10.10, 11.40, 13.10, 14.40, 16.10, 17.40*, 19.10*, 20.40*
Trnovski pristan 10.15, 11.45, 13.15, 14.45, 16.15, 17.45*, 19.15*, 20.45*
Plečnikova hiša 10.18, 11.48, 13.18, 14.48, 16.18, 17.48*, 19.18*, 20.48*
Križanke 10.28, 11.58, 13.28, 14.58, 16.28, 17.58*, 19.28*, 20.58*
Kongresni trg 10.31, 12.01, 13.31, 15.01, 16.31, 18.01*, 19.31*, 21.01*
Parlament 10.33, 12.03, 13.33, 15.03, 16.33, 18.03*, 19.33*, 21.03*
Opera 10.35, 12.05, 13.35, 15.05, 16.35, 18.05*, 19.35*, 21.05*
Ajdovščina 10.38, 12.08, 13.38, 15.08, 16.38, 18.08*, 19.38*, 21.08*
Mestna hiša (prihod) 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30*, 20.00*, 21.30*

* Električni vlakec Urban ne obratuje ob tej uri od 1. septembra do 30. novembra in od 7. januarja do 31. marca.

 

Izvajalec ogleda / izleta

LPP

Krožna vožnja z vlakcem Urbanom

Za imetnike Turistične kartice je krožna vožnja brezplačna.

Online nakup