New Stran medijev
-
Turizem Ljubljana praznuje dvajset let
V začetku prihodnjega meseca, drugega aprila, bo minilo dvajset let od ustanovitve Zavoda za turizem Ljubljana, ki se je pozneje preimenoval v Turizem Ljubljana. V tem času je v tesnem sodelovanju z ustanoviteljico Mestno občino Ljubljana in številnimi akterji turističnega razvoja v mestu razživel slovensko prestolnico v zeleno, živahno in čedalje bolj priljubljeno evropsko destinacijo. Pandemija je v turistični razcvet mesta ostro zarezala: leto 2019 je mesto sklenilo z največ prenočitvami dotlej, 2,2 milijona; lani jih je bilo 540.410. Pri Turizmu Ljubljana se na zahtevne in spremenjene razmere na trgu aktivno odzivajo. Kot je ob koncu lanskega leta poudarila mag. Petra Stušek, direktorica Turizma Ljubljana: »Turizem se bo znova zagnal. In na to moramo biti pripravljeni.«
-
Virtualno doživetje Ljubljane navdušilo tuje obiskovalce
-
Botanični vrt je v teh časih za ljudi še dragocenejši
-
V ospredju berlinske borze okrevanje turizma po pandemiji
-
Obetavne napovedi za obisk italijanskih gostov
-
V švicarski reviji obširno o Plečnikovi dediščini
-
Pomen sodelovanja za uspešen razvoj: Ljubljana del mreže evropskih kongresnih uradov
-
Napočil je prvi KulKul trenutek!
Kultura in kulinarika se po Ljubljani sprehajata z roko v roki. In prav združeni zagotovita popolno izkušnjo mesta. Zgodi se ti lahko vsak dan. Vendar ne kjerkoli. Doživiš ga lahko samo v Ljubljani. Trenutek, ko se srečata kul-inarično in kul-turno, pisano na kožo najlepšega mesta. Takrat na tej točki srečanja napoči KulKul trenutek, nepozabna izkušnja. KulKul trenutek doživiš sam ali v družbi, obogati s kulturo in odgrne nov okus mesta. Kakšen okus ima kultura? Kakšna zgodba se skriva za kulinaričnim presežkom?
-
Najboljši evropski mladi nogometaši že konec meseca v Ljubljani